Šaudyklos etiketas – ką reikia žinoti ir kaip elgtis šaudykloje?

Svarbiausia – taisyklės

Kiekvienas, bent šiek tiek susidūręs su šaudymu, žino, kad šaudykloje svarbiausia yra laikytis taisyklių. Šaudymas nėra pats pavojingiausias sportas, tačiau tik tokiu atveju, jei visi dalyviai laikosi nustatytų reikalavimų. Šaudykloje Shooting Club jus su taisyklėmis supažindins mūsų patyrę instruktoriai ir užtikrins, kad jūsų šaudymo pramogos būtų saugios!

Užtikrinama saugi pramoga

Kiekvienoje šaudykloje galioja tam tikri reikalavimai. Ne išimtis ir Shooting Club – mūsų šaulių saugumas visada yra prioritetas. Šaudykloje svarbiausia, kad visi jaustųsi saugiai bei patogiai, todėl naujiems nariams išaiškinamos etiketo ir saugaus elgesio taisyklės. Išklausę instruktažą, drąsiai jausitės ne tik šioje šaudykloje, tačiau turėsite reikiamą žinių bagažą ir nuvykę į šaudyklas kitose šalyse!

Pagrindinės etiketo taisyklės

Taigi, kokios yra pamatinės etiketo taisyklės? Pirma, reikėtų būti pagarbiam kitiems šauliams, teisėjams ir visam šaudyklos personalui. Antra, draudžiama triukšmauti šaudymo aikštelėje. Šaudant labai svarbus yra susikaupimas, ir, nors triukšmas trukdo ne visiems, tačiau rezultatai dėl jo tikrai gali nukentėti. 

Taip pat nedera ir klausinėti kitų šaulių apie jų rezultatus bei rodyti bereikalingų emocijų, kadangi tai sukelia tam tikrą įtampą šaudymo aikštelėje. Geriau tą laiką skirkite savo rezultatų analizei!

Kaip elgtis su ginklu šaudykloje?

Šaudykloje yra nustatyta pakankamai nemažai saugaus elgesio su ginklu taisyklių, tačiau pamėginkime apžvelgti pačias svarbiausias. Ypatingos saugos reikėtų laikytis nešiojant šautuvą – jis turi būti neužtaisytas ir su nuleistu gaiduku. Svarbu prisiminti ir tai, jog šaulys gali užsitaisyti savo ginklą tik šaudymo vietoje. 

Tokiu atveju, jei ginklas neiššauna, šauliui privalu likti toje pačioje vietoje, kol ginklą patikrins teisėjas. Be abejo, šaudyklos teritorijoje griežtai uždrausta šaudyti į kitus gyvūnus ar paukščius ar liesti kito šaulio ginklus be jo leidimo.

Patyrę instruktoriai

Shooting Club šaudykloje dirba patyrę ir savo darbą išmanantys instruktoriai. Jei atvykstate į šaudyklą pirmą kartą, instruktoriai visada bus šalia jūsų ir padės savo patarimais. Pirmiausia, turėsite išklausyti saugaus elgesio šaudykloje ir saugaus elgesio su ginklu instruktažą, o tada kartu keliausite į šaudymo aikštelę.

Etiketas renginių šaudykloje metu

Etiketo ir atsargumo šaudykloje reikia nepamiršti ne tik varžybų, tačiau ir įvairių renginių metu. Shooting Club šaudykloje nuolat rengiami mergvakariai, bernvakariai, renginiai įmonėms ar kitos šventės. Jų metu taikomos tos pačios saugumo taisyklės ir instruktorius prižiūri kiekvieną pramogos dalyvį.

Naujokai šaudykloje itin laukiami

Turime paprieštarauti nusistovėjusiam įsitikinimui, kad šaudymas – pakankamai sunkiai įgyjamas įgūdis. Tiesa, tenka praleisti nemažai valandų šaudykloje, jei norite varžytis aukštesniame lygyje, tačiau naujokai šaudykloje taip pat labai laukiami. Nesvarbu, jei dar nesate laikę rankose ginklo, garantuojame, kad iškart pajusite šaudymo malonumą ir nekantriai lauksite kito apsilankymo šaudykloje.

Atvykite į šaudyklą puikiai praleisti laiką

Jei norite išbandyti jėgas šaudyklos aikštelėje, o galbūt atvykti į šaudyklą paminėti jums svarbią šventę, nieko nelaukite ir rezervuokite jums tinkamą laiką. Šaudykla įsikūrusi itin patogioje geografinėje vietoje – pačiame Lietuvos centre, todėl kelionė tikrai neprailgs! Patirkite šaudymo malonumą Shooting Club ir puikiai praleiskite laiką!