Tomas Silvestravičius. Šaudymas į skriejančias lėkšteles – hobis tapęs darbu

Tomas dar būdamas 13 metų su broliu bandė įvairius būrelius ir užklasinius užsiėmimus, tačiau nei vienas taip neuždegė noro domėtis ir užsiimti pastoviomis treniruotėmis kaip šaudymo užsiėmimai.

Tomo tėtis (vėliau įkūręs ir šaudymo klubą „Shootingclub.lt“) savaitgaliais dalyvaudavo stendinio šaudymo varžybose, į kurias pavyko kartą nuvykti ir Tomui. Nuo to laiko prasidėjo kulkinio sportinio šaudymo treniruotės pneumatiniais ir mažo kalibro ginklais. O vėliau pradėta treniruotis ir stendiniame šaudyme į skriejančius taikinius.

Šiuo metu Tomas šaudymui į lėkšteles naudoja lygiavamzdį šautuvą „Beretta“, kuriame reguliuojamas buožės aukštis bei šratų glaustumo sklaida, o kad šaudymas vyktų ne tik sklandžiai, bet ir saugiai, Tomas kiekvieną kartą šaudant dėvi aktyvias ausines, slopinančias tik šūvio metu sukeliamą garsą bei „Pilla“ aukštos kokybės šaudymo akinius.

 „Atidus įsižiūrėjimas į taikinio skriejimo trajektoriją leidžia įsivaizduoti, kur reikia taikyti ir ties kuria vieta geriausia atlikti šūvį.“ – patarimais dalinasi Tomas.

Šaudymo sportas neapsieina be iššūkių. Tomas atskleidė, jog dažniausiai pasitaikanti problema šaudymo metu – tai prasta koncentracija kiekvienam kokybiškam šūviui. To išvengti lengviausia treniruojantis mažesniais, tačiau kokybiškais šūviais, vėliau didinant šūvių kiekį treniruotėse.

Šaudymas į skriejančias lėkšteles Lietuvoje yra populiarėjanti sporto šaka, kuri vis daugiau pritraukia ne tik varžybose dalyvaujančių žmonių, bet ir pirmą kartą bandančių pramoginį šaudymą. Tuos, kurie nedrįsta išbandyti savo taiklumo, Tomas nuteikia optimistiškai: „Draugiška šaulių bendruomenė kiekvieną kartą supažindina su varžybų disciplinomis ir jų taisyklėmis, noriai dalinasi patarimais tarpusavyje bei aptaria nepavykusius pataikyti taikinius.“

Šaudymo metu patiriamas adrenalinas paskatina žmones išmėginti vis sudėtingesnius taikinius: „Mūsų šaudykloje atvykus yra paruošiami nauji – tiek lengvi, tiek sudėtingi taikiniai, kurie skiriasi savo trajektorijomis, greičiais ir taikinių dydžiais. Instruktoriai individualiai prižiūri šaulį ir stengiasi, kad kiekvienas šūvis būtų pataikytas į lėkštelę.“

Tomo sąskaitoje jau ne vienas šaudymo pasiekimas:

  1. Tarptautinėse šaudymo varžybose pneumatiniais ginklais „Baltic Cup“ 2012 metais užimta 2 vieta jaunimo kategorijoje.
  2. Lietuvos šaudymo čempionate pneumatiniais ginklais jaunimo kategorijoje 2015 metais užimta 1 vieta.
  3. Stendinio šaudymo varžybose „Lietuvos English sporting čempionatas“ 2015 metais užimta 2 vieta B kategorijojeir 1 vieta jaunimo kategorijoje.
  4. Stendinio šaudymo varžybose „Lietuvos Compak sporting 1 etapas“ 2016 metais užimta 2 vieta B kategorijoje.

Kviečiame su instruktoriumi Tomu susipažinti „Shootingclub.lt“ treniruotėse, kur jis padės Jums išbandyti savo sėkmę vienoje didžiausių ir moderniausių šaudyklų Baltijos šalyse.

Adresas: Šaudykla „Shooting Club“, Malūno g. 6, Kunionių k., Kėdainių raj.

Kontaktai: +37069833059 | info@shootingclub.lt