Šaudymas į skriejančias lėkšteles – kokia šio sporto istorija?

Sportingas – tai sporto šaka, kurioje šauliai šautuvais šaudo į molinius taikinius, išmestus į orą spyruokliniais įtaisais. Šios sporto šakos tėvu laikomas amerikietis Williamas Fosteris, kuris 1915 m. sukūrė neformalią šaudymo praktiką, siekdamas medžiotojams suteikti daugiau galimybių išbandyti savo taiklumą.

Apie 1880-uosius, šaudymas vykdavo į gyvus balandžius ir buvo laikomas itin prabangia, gausiai apdovanojama bei prestižine veikla. Paskutinės Didžiosios Amerikietiško šaudymo į gyvus balandžius varžybos įvyko 1902 m., nes JAV gyvūnų apsaugos organizacijos sėkmingai uždraudė gyvų paukščių šaudymą dėl pramoginių tikslų. Tokiu būdu paukščius pakeitė stiklo rutuliai, o dar vėliau žmonės ėmė šaudyti į paprasčiausias molines lėkšteles. 

Šaudymas – pripažintas Olimpinių žaidinių sportas

Šaudymas olimpinė sporto šaka buvo nuo pirmųjų Olimpinių žaidynių, vykusių 1896 m. Ankstyvosiose žaidynėse buvo šaudoma į bėgiojančius elnius, šernus ir gyvus balandžius. Pirmieji olimpiniai šauliai buvo vyrai, tačiau teisę dalyvauti turėjo ir moterys. Prieš Antrąjį pasaulinį karą šaudymas buvo pašalintas iš Olimpiados, o vėliau vėl įtrauktas ir iki dabar yra populiarumo nestokojanti sporto šaka, pritraukianti vis daugiau azarto entuziastų.

Šaudymas toli gražu ne tik vyrų sporto šaka

Barselonoje 1922 m. vykusiose Olimpinėse žaidynėse Zhang Shan (Kinija) sukėlė tikrą sensaciją – tapo pirmąja moterimi, laimėjusia mišrią (vyrų ir moterų) šaudymo rungtį Olimpinių žaidynių istorijoje. Po Barselonos žaidynių, Tarptautinė šaudymo sąjunga uždraudė moterims rungtyniauti kartu su vyrais ir tik 2000 m. Sidnėjaus žaidynėse Tarptautinis olimpinis komitetas vėl leido moterims sugrįžti į šią šaką. Verta paminėti, kad nuo tada moterys varžosi nebe mišriose, o atskirose moterų varžybose. Šaudymas ir toliau sėkmingai plinta tarp abiejų lyčių atstovų ir dar kartą paneigia bet kokius stereotipus!

„Shooting Club“ kviečia ekstremalioms šaudymo pramogoms!

Šaudymo į skriejančias lėkšteles pramogą organizuojame tiek jauniems, tiek vyresniems, vyrams ir moterims, šventėms, kolektyvams ar net tarp kelių įmonės filialų. Galime pagrįstai didžiuotis, jog mūsų įkurta šaudykla šiandien yra didžiausia Lietuvoje ir viena didžiausių bei moderniausių Baltijos šalyse. Su malonumu išmokysime šaudyti net tuos, kurie niekada nėra rankose turėję ginklo. Prižadame, pas mus greitai imsite pasitikėti savo gebėjimais.

Kur mus rasti?

Esame įsikūrę vos 30 min. kelio (už 34 km) nuo Kauno, šalia esančios „Medžiotojų Sostinės“ sodybos, kuri po visų pramogų jaukiai priima svečius ir visada pasirūpina sotumu bei poilsiu.

Adresas: Šaudykla „Shooting Club“, Malūno g. 6, Kunionių k., Kėdainių raj.

Kontaktai: +37069833059 | info@shootingclub.lt