Sekmadieninio maratono varžybų taisyklės

 

 

 

 

 

 

Savaitgaliais  visus kviečiame susirinkti šaudykloje ir gerai praleisti laiką treniruojantis bei varžantis „Sekmadieniniame maratone“. Šis renginys tinka ir pradedantiesiems, ir profesionalams!

Sekmadieninis maratonas

Beveik kas antrą savaitgalį šaudykloje vyksta „Sekmadieninio maratono“ renginys – šaudymas į skriejančias lėkšteles. Tai – treniruotė ir varžybos viename, bet visų pirma – geras laisvalaikio praleidimas bendraminčių būryje gryname ore – kur dalyviams būna paruošti įdomūs lėkštelių skrydžiai ir užduotys. Registruotis į renginį nebūtina, atvykti galima šeštadienį ar sekmadienį kiekvienam patogiu metu. Šauliai į taikinius šaudo jiems patogiu tempu, vaikščiodami po šaudyklą su bendrami

nčių grupe. Dalyvaujantieji „Sekmadieninio maratono“ renginiuose pagal pajėgumą suskirstomi į keturias grupes, tad renginyje gali dalyvauti ir visiškai „žali“ šauliai. O kad būtų dar smagiau, dalyvių laukia ir prizai – jie įteikiami kiekvienų varžybų pabaigoje ir pasibaigus visam sezono maratonui. Atminkite, kuo dažniau dalyvaujate – tuo labiau tobulėjate, todėl per metus nuo pradedančiojo galite tapti puikiu šauliu!

Laikas

Įvyksiančius maratono renginius skelbiame rubrikoje RENGINIAI. Šiltuoju metų laiku atvykti galite nuo 10 iki 16 val., šaltuoju – nuo 10 iki 14 val. Laikas gali būti koreguojamas atsižvelgiant į oro sąlygas. Jei dėl oro ar kitų kliūčių varžybos atšaukiamos, apie tai pranešame mūsų Facebook grupėje Lėkštelių medžiotojai arba SMS žinute, jei esate užsiregistravę gauti mūsų naujienlaiškį.

Amunicija

Šaudykloje galima šaudyti visais lygiavamzdžiais ginklais, ne stambesniais kaip 2,4 mm šratais, šauliui privaloma turėti ginklo leidimą. Neturintys ginklo leidimo šauliai gali šaudyti kartu su šaudyklos instruktoriumi, iš anksto susitarus dėl šaudymo laiko. Šovinių visada galite įsigyti mūsų šaudykloje, kainos – pigiau nei parduotuvėse.

Šaulių grupės

Dalyviai skirstomi į 4 grupes: pažengusiųjų (sportininkų) grupes A, B ir C bei D, kuriai priskiriami medžiotojai ir pradedantieji. Šaulius kasmet grupėms priskiria šaudyklos administracija. A grupei priskiriami šauliai, šaudantys didesniu kaip 78 % taiklumu, B – daugiau kaip 70 %, C – 60 %. Taigi šaulys, pradėjęs šaudyti D (medžiotojų-pradedančiųjų) kategorijoje ir šaudantis geresniu nei 60 % taiklumu (vertinant 3 pirmų varžybų rezultatus) perkeliamas į C grupę.

Užduotys

Visoje teritorijoje dalyviams paruošiami 24-26 skirtingi lėkštelių skrydžiai. Kiekvienas atvykęs dalyvis gauna paruoštas taikinių užduotis – pradedantieji 50-ties taikinių, pažengusieji – 100-ties taikinių užduotis. Užduotys išdėstomos 12–14 skirtingų vietų – aikštelių. Dažniausiai taikoma skrydžių sudėtingumo formulė: 20 % sunkių, 40 % vidutinio sudėtingumo ir 40 % lengvų taikinių. Kiekvienose sekmadieninėse varžybose bus „EXTRA“ taikinys  – ypatingai sudėtingos trajektorijos taikinys, lemiantis ne daugiau kaip 2 taškus (2 taikiniai iš 100).

Pabaigęs užduotį šaulys gali ją kartoti kiek nori – tobulinti savo gebėjimus. Į rezultatų įskaitą traukiamas geriausias šaulio savaitgalio rezultatas.

Prizai

Kiekvieną varžybų sekmadienį šauliams įteikiami prizai:

A, B ir C grupės

·         I vieta – 150 vnt. šovinių

·         II vieta – 100 vnt.

·         III vieta – 50 vnt.

·         Paguodos prizas už 10-tas vietas – 50 vnt. šovinių

 

D grupė

·         I vieta – 100 vnt. šovinių

·         II vieta – 75 vnt.

·         III vieta – 50 vnt. šovinių

·         Paguodos prizas 10 vietai – 50 vnt. šovinių.

Prizai nėra įteikiami, jei grupėje varžėsi mažiau kaip 7 šauliai.

Sezono pabaigoje apdovanojami viso „Sekmadieninio maratono“ geriausieji ir atkakliausieji šauliai.

  1. Taikliausių šaulių apdovanojimas (vertinami šaulių geriausių 8 varžybų rezultatai)
A, B, C ir D grupių šauliai, vertinant pagal geriausius 8 rezultatus

·         I vieta – 500 vnt. šovinių

·         II vieta – 300 vnt.

·         III vieta – 200 vnt.

·         Nugalėtojams įteikiamos atminimo dovanos

A, B, C ir D grupių šauliai, vertinant pagal daugiausiai surinktą taškų skaičių metų bėgyje

·         I vieta – 250 vnt. šovinių

·         II vieta – 250 vnt. šovinių

·         III vieta – 250 vnt. šovinių

·         Atminimo dovanos

 

  1. Daugiausia taškų per sezoną surinkusių šaulių – atkakliausiųjų – apdovanojimas (į juos nebepretenduoja išrinkti taikliausi šauliai). Apdovanojami taip pat trys šauliai kiekvienoje grupėje, jiems įteikiama dėžė šovinių (250 vnt.) ir atminimo dovanos.
  2. Apdovanoti Taikliausių šaulių kategorijoje, dalyviai nebevertinami daugiausia taškų surinkusiųjų kategorijoje.
  3. Jei Taikliausių šaulių kategorijoje yra surenkamas vienodų taškų skaičius, aukštesnę vietą laimi dalyvis rezultatą pasiekęs iš mažesnio dalyvautų varžybų skaičiaus. Jei vienodą rezultatą surenka dalyviai besivaržantys daugiausia taškų surinktoje kategorijoje, prizas atitenka geresnį šaudymo vidurkį turinčiam šauliui, jei vidurkiai vienodi, aukštesnį rezultatą pataikiusiam šauliui vienose sezono varžybose.

Iškilmingas sekmadieninio maratono apdovanojimų renginys organizuojamas sezono pabaigoje sodyboje „Medžiotojų sostinė“.

Prizus atsiimti reikia per 6 mėnesius.

Kainos

Startinis mokestis 100 taikinių 33 eurų (klubo nariams – 28 eurai)
Startinis mokestis 50 taikinių 16,5 eurų (klubo nariams – 14 eurų)
100 taikinių serijos kartojimas 33 eurų (klubo nariams – 28 eurai)
50 taikinių serijos kartojimas 16,5 eurų (klubo nariams – 14 eurų)
Jaunimui iki 18 metų 50 % nuolaida