Sekmadieninio maratono varžybų taisyklės

Savaitgaliais  visus kviečiame susirinkti šaudykloje ir gerai praleisti laiką treniruojantis bei varžantis „Sekmadieniniame maratone“. Tinka ir pradedantiesiems, ir profesionalams!

Sekmadieninis maratonas

Beveik kas antrą savaitgalį šaudykloje vyksta „Sekmadieninio maratono“ renginys – šaudymas į skriejančias lėkšteles. Tai – treniruotė ir varžybos viename, bet visų pirma – kokybiškas laisvalaikio praleidimas bendraminčių būryje gryname ore – varžybos vyksta 20 ha teritorijoje, kur dalyviams būna paruošti įdomūs lėkštelių skrydžiai ir užduotys pagal pajėgumą. Registruotis į renginį nebūtina, atvykti galima šeštadienį ar sekmadienį kiekvienam patogiu metu. Šauliai į taikinius šaudo jiems patogiu tempu, vaikščiodami po šaudyklą su bendraminčių grupe. Dalyvaujantieji „Sekmadieninio maratono“ renginiuose pagal pajėgumą suskirstomi į keturias grupes, tad dalyvauti gali ir visiškai „žali“ šauliai. O kad būtų dar smagiau, dalyvių laukia ir prizai – jie įteikiami kiekvienų varžybų pabaigoje ir pasibaigus visam sezono maratonui. Atminkite, kuo dažniau dalyvaujate – tuo labiau tobulėjate, todėl per metus nuo pradedančiojo galite tapti puikiu šauliu!

Laikas

Įvyksiančius maratono renginius skelbiame rubrikoje RENGINIAI. Šiltuoju metų laiku atvykti galite nuo 10 iki 16 val., šaltuoju – nuo 10 iki 14 val. Laikas gali būti koreguojamas atsižvelgiant į oro sąlygas. Jei dėl oro ar kitų kliūčių varžybos atšaukiamos, apie tai pranešame mūsų feisbuko grupėje „Lėkštelių medžiotojai“ arba SMS žinute, jei esate užsiregistravę gauti mūsų naujienlaiškį.

Amunicija

Šaudykloje galima šaudyti visais lygiavamzdžiais ginklais, ne stambesniais kaip 2,4 mm šratais, šauliui privaloma turėti ginklo leidimą. Neturintys ginklo leidimo šauliai gali šaudyti kartu su šaudyklos instruktoriumi, iš anksto susitarus dėl šaudymo laiko. Šovinių visada galite įsigyti mūsų šaudykloje (kainos).

Šaulių grupės

Dalyviai skirstomi į 4 grupes: pažengusiųjų (sportininkų) grupes A, B ir C bei D, kuriai priskiriami medžiotojai ir pradedantieji. Šaulius grupėms priskiria šaudyklos administracija, jos gali nesutapti su LMŠF skirstymu. A grupei priskiriami šauliai, šaudantys didesniu kaip 78 % taiklumu, B – daugiau kaip 70 %, C – 60 %. Taigi šaulys, pradėjęs šaudyti D (medžiotojų-pradedančiųjų) kategorijoje ir šaudantis geresniu nei 60 % taiklumu (vertinant 3 pirmų varžybų rezultatus) perkeliamas į C grupę.

Užduotys

Visoje teritorijoje dalyviams paruošiami 24 skirtingi lėkštelių skrydžiai. Kiekvienas atvykęs dalyvis gauna paruoštas taikinių užduotis – pradedantieji 50-ties taikinių, pažengusieji – 100-ties taikinių užduotis. Užduotys išdėstomos 12–14 skirtingų vietų – aikštelių. Dažniausiai taikoma skrydžių sudėtingumo formulė: 20 % sunkių, 40 % vidutinio sudėtingumo ir 40 % lengvų taikinių. Kiekvienose sekmadieninėse varžybose bus „EXTRA“ taikinys  – ypatingai sudėtingos trajektorijos taikinys, lemiantis ne daugiau kaip 2 taškus (2 taikiniai iš 100).

Pabaigęs užduotį šaulys gali ją kartoti kiek nori – tobulinti savo gebėjimus. Į rezultatų įskaitą traukiamas geriausias šaulio savaitgalio rezultatas.

Prizai

Kiekvieną varžybų sekmadienį šauliams įteikiami prizai:

A, B ir C grupės

 • I vieta – 150 vnt. šovinių
 • II vieta – 100 vnt.
 • III vieta – 50 vnt.
 • Paguodos prizas už 10-tas vietas – 50 vnt. šovinių

 

D grupė

 • I vieta – 100 vnt. šovinių
 • II vieta – 75 vnt.
 • III vieta – 50 vnt. šovinių
 • Paguodos prizas 10 vietai – 50 vnt. šovinių. Paskutiniąją vietą užėmęs šaulys taip pat gauna paguodos prizą – nemokamą šaudymo pradmenų konsultaciją.

Prizai nėra įteikiami, jei grupėje varžėsi mažiau kaip 7 šauliai.

Sezono pabaigoje apdovanojami viso „Sekmadieninio maratono“ geriausieji ir atkakliausieji šauliai.

 1. Geriausių šaulių apdovanojimas (vertinami šaulių geriausių 8 varžybų rezultatai)
A, B, C ir D grupių šauliai, vertinant pagal geriausius 8 rezultatus

 • I vieta – 500 vnt. šovinių
 • II vieta – 300 vnt.
 • III vieta – 200 vnt.
 • Nugalėtojams įteikiamos atminimo dovanos
A, B, C ir D grupių šauliai, vertinant pagal daugiausiai surinktą taškų skaičių metų bėgyje

 • I vieta – 250 vnt. šovinių
 • II vieta – 250 vnt. šovinių
 • III vieta – 250 vnt. šovinių
 • Atminimo dovanos

 

 1. Daugiausia taškų per sezoną surinkusių šaulių – atkakliausiųjų – apdovanojimas (į juos nebepretenduoja išrinkti taikliausi šauliai). Apdovanojami taip pat trys šauliai kiekvienoje grupėje, jiems įteikiama dėžė šovinių (250 vnt.) ir atminimo dovanos.

Iškilmingas sekmadieninio maratono apdovanojimų renginys organizuojamas sezono pabaigoje sodyboje „Medžiotojų sostinė“.

Prizus atsiimti reikia per 6 mėnesius.

Kainos

Startinis mokestis 100 taikinių 30 eurų (klubo nariams – 25 eurai)
Startinis mokestis 50 taikinių 15 eurų
100 taikinių serijos kartojimas 20 eurų
50 taikinių serijos kartojimas 15 eurų (klubo nariams – 10 eurų)
Jaunimui iki 18 metų 50 % nuolaida
Pirmą kartą atvykusiems į šaudyklą su „ShootingClub.lt“ klubo nariu, startiniam mokesčiui taikoma 50 % nuolaida