Kipro šaudyklų apžvalga

Jei žadate skristi pailsėti į Kiprą, būtinai aplankykite ten esančias šaudyklas. Šaudymas kalnuotose vietovėse, kur fonas yra ne įprastas žalias ar pilkas, o rudas ar gelsvas, lėkštelėms skraidant neįprastoje kalnų aplinkoje suteikia žavesio ir naujos patirties. Šioje mažoje saloje suskaičiavau net 8 šaudyklas, iš kurių 5 aplankiau, o 4-iose išbandžiau Sportingo trasas. Jei vykstate su šeima ir planuojate laisvalaikiu šaudyti, rinkitės Limasol arba Larnaką. Taip jau gavosi, kad gyvenome Paphos ir iš ten per visą salą tekdavo keliauti iki vienos ar kitos šaudyklos.

Kipre, jei neguli kiauras dienas prie baseino, be automobilio išsiversti nepavyks, Išsinuomoti automobilį galima ir už 30 eur./parai . Nuomokitės tik su automatine greičių dėže, nes važinėti „prieš eismą“ yra reikalų, o jei dar kaire ranka bėgius junginėt … Taigi trumpai apie pačias šaudyklas – vienos jų yra valstybinės, kitos privačios, tačiau visose jose yra šaulių klubai, kurie padeda išlaikyti jas ir kasmet rengia tarpusavio (tarp klubines) varžybas, kur klubų atrinkti šauliai varžosi dėl geriausio Kipro klubo vardo. Varžybos vyksta ištisus metus, etapai kas kart kitoje šaudykloje. Klubo nariai turi palankesnes šaudymui kainas, nei šaulys „iš gatvės“, moka metinį klubo nario mokestį, gali būti atrenkamas į klubo komandą. Narys, atrinktas į klubo komandą turi galimybę treniruotis klube už savikainą, tam kad siektų aukščiausių rezultatų ir kuo geriau atstovautų klubą. Klubo narių skaičius svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančio ir daugiau. Nei viena šaudykla nedirba pirmadienį, Paphos ir Episkopi Garrison dirba tik trečiadieniais ir šeštadieniais. Šaudyklose 25 taikiniai vidutiniškai kainuoja 6 eur, „dūžiui“ pridedama 1 lėkštelė. Šovinių kaina 5-6 Eur/25vnt. Taigi trumpai apie šaudyklas:

Limassol International šaudykla

Adresas: Armenochori, dirba nuo 10 val, kasdien, išskyrus pirmadienį.
Tai šaudykla, kurios šaudymo aikštelės yra įrengtos aplink kalną, yra 8 Sporting vietos po 6-8 mašinėles, be to galima atsistoti į skirtingas vietas , kiekvienoje iš jų +- 50m spinduliu, taigi galima ilgai „dirbti“ net ir vienoje aikštelėje. Šaudykloje drąsiai galima praleisti visą dieną, yra mini kavinė, pavėsinė poilsiui. Šioje šaudykloje galima išsinuomoti ginklą, nuomos kaina 8 eur, tik iškart derėkitės, kad duotų geresnį, nes gavau „sporting“ IŽ, su kokiu 5kg nuspaudimo jėgos nuleistuku, tai šaudymas tikrai nebuvo malonus. Šioje šaudykloje taip pat yra trap, skeet aikštelės ir keletas Compak aikštelių.

Beretta Cyprus Shooting Club šaudykla

Adresas: šalia kelio važiuojant į Monagri
Tai didžiausią įspūdį palikusi šaudykla, nors ji nedidelė ir visur tvyro netvarka, bet viską atperka Sporting/Compak aikštelės įrengtos kalne ir lėkštelės atskrendančios nuo kito kalno, šaudymas vyksta virš didžiulės daubos. Ginklą nuomojantis nepaprašė net asmens dokumento, gavau tikrai pusėtiną Silver Beretta. Ar dėl to, kad čia lankiausi pirmą kartą, ar šiaip nepatikimai atrodžiau pasiūlė šaudymą compak aikštelėje, kur po kelių paleistų skrydžių pasiprašiau „ko nors sudėtingesnio“. Kalno šlaite šaudymas ypatingas tuo, kad tarpeklyje skrendanti lėkštė tampa sunkiai suvokiama tiek atstumu, tiek greičiu. Užkliuvo pietietiška betvarkė – ne kibirai, o statinės mesti gilzėms buvo seniausia perpildytos, šiukšlės byrėjo šlaitu, bet tai niekam nekliuvo, beveik pusėje aparatų į pavakare buvo pasibaigusios lėkštelės arba nusėdę akumuliatoriai, o lydinti administratorė pasiūlė šaudyti tas kurios dar veikė… Na bet viską atpirko šaudyklos reljefas, būtinai čia apsilankykite. Klubo namas turi didelę terasą, lyg ir veikiantį barą, bet siūlyčiau atsivežti savo maisto , jei ketinate čia pietauti.

Larnaca Olimpic Shooting Range

Išskyrus pirmadienį dirba kasdien 10:00-13:30 ir 15:30-19:00, sekmadienį nuo 9:30 iki 13:30
Tai viena naujesnių ir turbūt didžiausia Kipro šaudykla, daug Skeet, Trap aikštelių, yra kelios Compak ir kelios linijos Sporting. Bendrai vertinant šaudyklas per Sporting ar Compak prizmę, ši šaudykla įspūdžio nepaliko, kažkodėl ši šaudykla pasirodė niūriausia Sportingo užduočių prasme, nors kaip ir kiekviena nauja šaudykla turi savo žavesio. Čia yra baras kuriame galite lengvai užkasti ar išgeri skanių šaltos kavos/pieno kokteilių. Šioje šaudykloje ginklai NENUOMUOJAMI ! Po prieš keletą metų įvykusio incidento su išnuomotu ginklu, šaudykla atsisakė teikti šią paslaugą. Administratorė teigė, kad gal kas pasikeis per artimiausius metus. Man pasisekė šioje šaudykloje sutikti to klubo komandos šaulį Costas Neocleous, kuris buvo atvykęs pasitreniruoti ir pasiūlė šaudyti kartu su jo ginklu. Pradžioje Costas ėmė nuoširdžiai pasakoti kaip reikia šauti lėkšteles, vėliau sušovus Sportingo seriją vienodu tašų rezultatu pagyrė, kad esu geras mokinys 😀

Nicosia Olimpic Shooting Complex

Tai 1968 įsteigta šaudykla, kaip ir Larnaca esanti šaudykla labiau orientuota į Skeet ir Trap disciplinas, be to šioje šaudykloje dar įrengta šaudykla pniaumatiniais pistoletais ir šautuvais, kur treniruojasi Kipro šauliai olimpinėms disciplinoms. Yra kelios Compak aikštelės, Sporting sektorių taip pat nemažai, be to jie gana originalūs ir įdomūs, nors reljefas ir nėra labai ypatingas. Šaudykloje yra kavinė, valgyti neteko, bet atsigaivinimui kokteiliai daromi. Nuomojantis ginklą, pradžioje pasiūlė Trap skirtą, nors sakiau, kad eisiu šaudyti Sportingo. Tik patikinus, kad daug šaudau ir man reikalingas geras ginklas gavau Brauning UltraXS, turiu pasakyti – puikus ginklas. Šiaip šios šaudyklos personalas pasirodė pats nuoširdžiausias, joje tikrai galima gyventi visą dieną 
Episkopi Garrison Guns Club
Tai anglų karinio garnizono šaudykla veikianti tik trečiadieniais ir šeštadieniais, deja bet atvykome į šią vietą kai ji nedirbo. Rasti pagal adresą sudėtinga, nes jo paprasčiausiai nėra. Šaudyklą rasti galima važiuojant nuo Limesolio į Paphos pagal pakrantę ir priešais Episkopi , kur įsikūręs garnizonas, neprivažiavus kaimelio dairytis šaudyklos ženklo dešinėje pusėje, ten tokia žvyro aikštelė šalia kelio iš kurios siauras žvyrkelis veda į šaudyklą.

Paphos Shooting Club

Nors gyvenome Paphos, dėl susidariusių aplinkybių ir dėl to, kad ši šaudykla dirba tik trečiadieniais ir šeštadieniais, neteko joje lankytis. Jei kas ten būsite, būtų geria gauti nuotraukų ir komentarų iš šios vietos.
Paralimni šaudykla
Neteko lankytis, randasi rytinėje salos dalyje. Jei kas ten lankysitės atsiųskite nuotraukų ir atsiliepimus.
Kadangi visose šaudyklose yra automatinės taškų nuskaitymo sistemos (panašios į ShootingClub.lt sistemą, tik gerokai senesnės) į šaudyklas reikia važiuoti dviese, tam, kad būtų kam paleisti taikinius. Jei jums lėkštes paleidinės žmona po šaudymo būtinai nuvažiuokite į labai gražų paplūdimį Governor Beach (tarp Limasollo ir Larnaca) arba pavakarieniaukite (dirba ilgai) žuvies restoranėlyje ant kranto Melanda Beach tarp Paphos ir Lemesol. Šiaip pajūrio kavinės ir paplūdimiai visur yra puikūs, jei jie yra užmiestyje.
Gerų atostogų ir taiklių šūvių!

P.S. nuoraukų albumai apie šaudyklas dėl FB įpatumų bus publikuojami atskiruose albumuose