Patarimai siekiantiems meistriškumo šaudant lėkšteles

Norint pasiekti aukšto meistriškumo lėkštelių šaudymo srityje, tam reikia skirti daug kantraus darbo, praktikos ir kantrybės. Patys geriausi patarimai įgyvendinami per asmeninę patirtį ir savikritišką požiūrį. Žymių profesionalų patarimai visuomet yra laukiami ir labai pageidaujami, tačiau dažnais atvejais nusiviliama, nes kažkas nepavyksta arba įgyvendinama kitais būdais. Natūralu, kad kiekvienas žmogus, kuris siekia meistriškumo lėkštelių šaudyme, per ilgus praktikos metus atranda savo sėkmės metodikas, tačiau tam tikri patarimai yra universalūs ir į juos būtina atkreipti dėmesį, norint siekti meistriškumo.

Pirmiausia pasirūpinkite saugumu

Pradedantys domėtis šaudymu, dažnais atvejais mano, kad šioje srityje svarbiausia turėti „gerą akį“ ir tinkamus šautuvus. Šie faktoriai yra svarbūs, tačiau nereiktų pamiršti, kad šis užsiėmimas turi būti praktikuojamas saugiai tiek savo paties, tiek ir aplinkinių atžvilgiu. Būtina dėvėti tinkamas klausos ir regos organų apsaugines priemones. Visuomet reikia mąstyti, kad rankose laikote užtaisytą ginklą net ir tuo atveju, kuomet jis yra neužtaisytas. Atsarga ir kritiškas požiūris į savo veiksmus yra gero šaulio savybės. Profesionalai pataria laikyti ginklą neužtaisytą tol, kol nesiruošiame šūviui. Taip pat patariama laikyti ginklą nuleidus jo vamzdį žemyn tai atvejais, kuomet nešaudoma. Geriausias patarimas – niekada nenukreipti ginklo į tuos objektus, į kuriuos nenorėtumėte šauti.

Naudokite idealiai pagal dydį tinkantį ginklą

Jei šaudami norite pataikyti būtent ten, kur taikotės, Jums būtina įsitikinti, kad naudojate idealiai Jums pagal dydį tinkantį ginklą. Siekiant tai išsiaiškinti, galite atlikti paprastą savo ginklo testą. Pastatykite šaudymo taikinį maždaug už 15 metrų. Atsistokite šaudymo poza ir atlikite kelis šūvius į taikinį, tačiau labai preciziškai nesitaikykite. Jei daugumos šūvių pataikymo erdvė yra nutolusi nuo taikinio centro, Jums reikia prisitaikyti ginklą.

Nustatykite, kuri Jūsų akis yra dominuojanti

Viena populiariausių klaidų, kurią daro šauliai, yra manymas, kad jei esi dešiniarankis, tai ir dešinioji akis bus dominuojanti. Šis teiginys ne visada yra teisingas. Norint nustatyti dominuojančią akį, atsistokite pakelta galva ir rodykite pirštu į objektą, esantį kitoje patalpos pusėje. Užmerkite kairę akį ir jei Jūs vis dar matote objektą ties Jūsų piršto galu, Jūsų dešinioji akis yra dominuojanti. Jei objekto nematote, atmerkite kairę akį ir užmerkite dešinę. Jei objektas vis dar matomas Jūsų piršto gale, Jūs turite kairę dominuojančią akį.

Treniruokitės teisingai paimti ginklą

Nuolatinė praktika yra tiesiausias kelias į meistriškumą. Įpratinkite save kasdien atlikti bent 10 teisingų ginklo paėmimo šaudymo pozicijoje judesių. Darykite tai su neužtaisytu šautuvu prieš veidrodį, kad galėtumėte stebėti savo judesius ir ar viskas yra padaroma teisingai, kad ginklas atsidurtų tinkamoje pozicijoje. Tai leis išvengti dažnos pradedančių šaulių klaidos, kuomet šautuvo buožė atsiduria ant šaulio peties.

Sutelkite dėmesį į taikinį

Nors gali pasirodyti keista, tačiau praktikuokitės sutelkti dėmesį į taikinį, o ne į ginklo vamzdį arba taikiklį. Dėmesio nukreipimas į šautuvo vamzdžio žiotis automatiškai nuslopina esminį dėmesį nuo taikinio. Kyla natūralus klausimas – koks šaulio tikslas – pataikyti į taikinį ar stebėti ginklo vamzdį?

Nenustokite vesti šautuvo vamzdžio į taikinį kol nenuleisite gaiduko

Susikoncentravę į taikinį, nepamirškite vesti šautuvo vamzdžio į taikinį. Savo dominuojančia akimi sekite taikinį ir veskite šautuvo vamzdį į jį kol atliksite šūvį. Labai svarbu tinkamai ir preciziškai atlikti šiuos du veiksmus, nes jie nulemia šūvio tikslumą.

Pasirinkite kitą savo taikinį tuo pačiu metu, kai šaudote

Dažniausiai siekiama pataikyti į žemiausiai skriejantį (esantį) taikinį, nes jis greičiausiai bus prarastas. Kai po šūvio gaunama ginklo atatranka, ginklas automatiškai pakyla į aukštesnį lygį, todėl labai svarbu jau būti pasirinkus kitą taikinį, kad kuo greičiau atlikti kitą šūvį, kol taikinys neišnyko.

Analizuokite netaiklius šūvius

Net ir profesionalūs šauliai atlieka netaiklių šūvių, tačiau esminis momentas iš jų pasimokyti, o ne juos pamiršti. Bet kuris netaiklus šūvis buvo įtakotas tam tikrų faktorių, kuriuos būtina identifikuoti ir eliminuoti ateityje. Po netaiklaus šūvio pirmiausia reikia nusiraminti ir šaltu protu įvertinti padarytas klaidas, laikyseną, ginklo laikymą, prisitaikymą, gamtines sąlygas.

Naudokite mažos atatrankos šovinius

Mažos atatrankos šovinių naudojimas ne tik tausos Jūsų petį, bet ir padės siekti didesnio taiklumo. Naudojant tokio tipo šovinius galima žymiai efektyviau sukoncentruoti dėmesį į taikinį, o ne su baime laukti ginklo atatrankos. Taip pat būtina pridurti, kad mažos atatrankos šoviniai pasižymi didesniu greičiu. Šio tipo šoviniai yra pigesni ir jie puikiai sudaužo molinius taikinius.

Kreipkite dėmesį į teisingą laikyseną

Norint tinkamai prisitaikyti ir atlikti taiklų šūvį, būtina kreipti ypatingą dėmesį į kūno laikyseną. Stovėkite taip, kad priekinė koja būtų šiek tiek sulenkta ir pakreipta į priekį, o galinė koja ištiesta. Tokia stovėsena leidžia sėkmingiau sukti liemenį ir prisitaikyti.

Leiskite akims pailsėti

Tausokite savo akis ir duokite joms pailsėti. Darykite pertraukas šaudant ir leiskite akims atsipalaiduoti nuo taikymosi režimo. Profesionalus šaulys privalo rūpintis ne tik savo ginklu, bet ir akimis. Tai didžiausias jo turtas.

Parengta pagal https://www.mecshootingsports.com tinklapyje publikuojamą informaciją.