Įdomiausi šaudymo rekordai


Šaudymas – netradicinė sporto rūšis


Šaudymas – netradicinė ir įdomi veikla, kuri nepalieka abejingų ją išbandžius. Šaudykloje gerai praleisti laiką gali visi, tačiau tik nedaugelis pasiekia įspūdingų laimėjimų. Kokie gi patys įsimintiniausi ir įdomiausi šaudymo rekordai ir faktai?

Greičiausias pasaulyje

Džosefas MakGrailas iš Australijos sostinės Kanberos pasiekė greičiausią laiką šaudant strėles į 40cm taikinį iš 18m distancijos. 10 strėlių jis iššovė per 1,03 minutės. Šis Gineso rekordas pasiektas pakankamai neseniai, 2019 m. lapkričio 17 d.

Šaudymo maratonas

Ilgiausio šaudymo maratono rekordas priklauso Stefanui Kaizeriui, Aleksandrui Kreikeriui, Kristoferiui Langui ir Sebastijanui Baumui. 2016 m. balandžio 16-17 dienomis šie vokiečiai nesustodami šaudė 27 valandas ir 5 minutes. Sutikite, šaudyti ilgiau nei parą laiko tikrai yra nepakartojamas rezultatas!

Šaudymas į skriejančius molinius taikinius

Paklausite, kokie rekordai buvo pasiekti šaudymo į skriejančias molines lėkšteles srityje? Amerikiečiui Taileriui Leinbachui prireikė tik 24.25 sekundės ore numušti 25 molinius balandžius. Šis rekordas buvo pasiektas JAV, 2015 m. liepos 25 d. Sunku net įsivaizduoti šaudymo greitį, kai taikinys numušamas greičiau nei per 1 sekundę!

Daugiausiai molinių taikinių per 12 valandų

Daugiausiai molinių taikinių per 12 valandų numušė penkių šaulių komanda iš JAV – Džesika Straser, Makayla Scott, Levi Henrichs, Westonas Zolckas ir Davidas Milleris. Šį įspūdingą rekordą komanda pasiekė Kanzase, 2019 m. spalio 12 d. Numuštų taikinių kiekis yra įspūdingas – net 14167! Individualus analogiško laiko rekordas priklauso Italui Albertui Bonaldo. Per 12 valandų jis numušė net 1775 iš 2093 taikinių.

Šaudymas tamsoje

2019 m. rusas Sergejus Šmakovas pasiekė kitą neįtikėtiną rekordą – jis šaudė visiškoje tamsoje. Šaulys šaudė į taikinius, kurie buvo išdėstyti beveik 2 kilometrų atstumu ir pataikė į visus taikinius.

Linksmasis rekordas

Ilgiausias atstumas, iš kurio buvo pataikyta į vynuogę, esančią burnoje, yra 8.72 metro. Tokį neįprastą rekordą Norvegijoje, 2004 m. rugsėjo 4 d. pasiekė Andersas Rasmusenas.

Neužsimenama, ar šūvis pavyko iš pirmo karto, todėl neaišku, kokias pasekmes sukėlė toks šaudymo būdas. Bet kokiu atveju, rekordas yra tiesiog stulbinantis.

Sunkiausias lankas

Sunkiausio lanko rekordas buvo pasiektas Didžiojoje Britanijoje, Somersete, 2004 m. Lankas buvo pagamintas iš kukmedžio ir svėrė net 90 kg, o iššauti toks lankas galėjo beveik 5 metrus.

Nutikimai Olimpinėse žaidynėse

Olimpinių žaidynių istorijoje taip pat netrūksta neįtikėtinų faktų, susijusių su šaudymo varžybomis. Štai 1908 metais Rusijos olimpinė šaudymo rinktinė pavėlavo atvykti į žaidynes 12 dienų, kadangi jie vis dar nesinaudojo Grigaliaus kalendoriumi. Sunku patikėti, tačiau tikra tiesa!

Na, o tų pačių žaidynių metu viena iš sporto šakų buvo dvikova pistoletais. Buvo naudojamos vaškinės kulkos, o dalyviai dėl saugumo dėvėjo veido kaukes.

Šaudymo pramogos – kiekvienam

Išties, šaudymas yra labai universali ir smagi sporto šaka. Šaudymas tinka ir vyrams, ir moterims, taip pat vyresniems žmonėms ar asmenims su negalia. Galbūt atėjo laikas išbandyti šią pramogą ir patiems pasiekti naujų rekordų?

Shooting Club šaudykla – didžiausia Lietuvoje

Shooting Club – didžiausia šaudykla Lietuvoje ir viena didžiausių Baltijos šalyse. Šaudykloje ne tik vyksta turnyrai, tačiau rengiami ir mergvakariai, bernvakariai, renginiai įmonėms. 

Į šaudyklą patogu atvykti iš bet kurio Lietuvos miesto, kadangi ji įsikūrusi pačiame Lietuvos viduryje. Atvykite ir išbandykite šaudymo malonu

Padovanokite šaudymo džiaugsmą

Renkate dovaną draugui ar artimajam ir nesugalvojate, kuo jį nustebinus? Padovanokite naujus įspūdžius ir potyrius – įteikite dovanų kuponą šaudymo paslaugoms Shooting Club šaudykloje. Puikiai praleistas laikas garantuotas!mą!