Naujokams (D.U.K.)

Kas gali šaudyti lėkšteles?

Jei trumpai tai mūsų šaudykloje lėkšteles šaudyti gali kiekvienas kuris gali išlaikyti šautuvą J. Lėkšteles gali šaudyti vaikai nuo 10 metų (su specialiais ginklais, kol kas mes tokių dar neturime įsigiję) , brandaus amžiaus žmonės ir net invalidai vežimėliuose, tai sporto šaka be išimties tinkanti visiems išskyrus žmones turinčius psichine negalią ar rimtų regos problemų. Pirmą kartą šaudantiems parenkame jiems tinkantį ginklą, silpnesnio užtaiso šovinius, pasirūpiname ausinėmis ir akiniais. Todėl pabandyti pašaudyti gali kiekvienas kuris tik to pageidauja. Jokie specialūs leidimai nėra būtini, jei šaudysite kartu su šaudyklos instruktoriumi. Turintys savo lygiavamzdžius ginklus ir leidimus ginklui, šaudykloje gali šaudyti savarankiškai, laikydamiesi šaudykloje nustatytos tvarkos, taisyklių ir išklausę instruktoriaus saugaus elgesio instruktažą.

Ar tai sudėtinga?

Šis užsiėmimas gali būti laikomas tiek laisvalaikio praleidimo forma, tiek rimtu sportu vedančiu į olimpines žaidynes. Išmokti taisyklingai laikyti ginklą, tinkamos stovėsenos šaudymo metu, taikymosi taktikos ir panašių dalykų kurie reikalingi pataikyti į „lengvai“ skriejančią lėkštelę nėra sunku, tam pakanka išklausyti trumpu instruktoriaus patarimų ir jų laikytis. Kitas reikalas jei norėsite išmokti šaudyti į „sunkiai numušamas“ lėkšteles kurios skrenda toli, greitai, viražais ir t.t. šių sporto subtilybių žmonės mokosi visą gyvenimą ir retai kuris tą išmoksta daryti puikiai, bet stengtis reikia visiems.

Ar tai saugu?

Tai yra žymiai saugiau nei važiavimas dviračiu, plaukimas baidarėmis ar vaikščiojimas po miestą po 23 val. Šaudykloje naudojami ginklai yra aukštos kokybės ir dėl jų naudojimo nėra jokio pavojaus tinkamai su juo elgiantis, be to šalia jūsų visada bus instruktorius.

Kada galima pašaudyti?

Atvykti pašaudyti galima bet kada, kai veikia šaudykla, išskyrus tuomet kai vyksta respublikinės varžybos. Bet kuriuo atveju būtų gerai jei prieš atvykdami pasiskambintumėte ir susitartumėte konkrečiau, apie atvykstančiųjų skaičių, amžių, pageidaujamą atvykimo laiką ir pan. Tai leistų sklandžiai jus pamokyti šaudymo ir nesudarytų nepatogumų dėl vienu metu suvažiuojančio didesnio dalyvių kiekio.

Ar galima atvykti su savo ginklu ir šoviniais?

Taip galima. Šaudymas vykdomas tik lygiavamzdžiais šautuvais (ne didesnio kaip 12 kal.), o šovinių užtaisas negali būti didesnis kaip 7 nr. (šratai ne didesni kaip 2,5mm). Atvykus su savo ginklu turite turėti ginklo leidimą.